Uz galveno lapu
  • Reģistrācija
  • Rakstiet mums
  •                                                                                                                                                           
» » » Cik ilgi vajadzētu kalpot manām riepām?

Cik ilgi vajadzētu kalpot manām riepām?

Šis ir ļoti labs jautājums, ko uzdod vairums autovadītāju. 

Veicot nelielu eksperimentu, turpat Jūsu mājas tuvumā, var novērot dažādas interesantas lietas. 

Tāpat kā cilvēki atšķiras pēc dzimuma, vecuma, kultūras piederības, viņi atškiras arī pēc saviem ieradumiem, interesēm un daudz kā cita. Aplūkojot šo cilvēku transportlīdzekļus, ar kuriem viņi pārvietojas, arī var pamanīt šo lielo dažādību. Viens izvēlas vienkāršas ekonomiskās klases auto, lai ikdienā pārvietotos tikai pa pilsētu, otrs izvēlas premium klases auto, lai parādītu savu statusu, cits vēl apvidus vai sporta auto, lai piedalītos sacencībās vai veiktu ikdienas darbu. Šī lielā dažādība attiecas arī uz transportlīdzekļu riepu izvēli. 

Te mēs arī atgriežamies pie mūsu sākotnējā jautājuma - cik ilgi vajadzētu kalpot manām riepām? - un atbilde, kuru jūs gaidījāt, ir... 

...tas ir atkarīgs no daudz un dažādiem parametriem. 

Diemžēl riepu kalpošanas laika aprēķināšana nav precīza zinātne, jo to ietekmē tikpat plaša dažādība kā cilvēki jūsu mājas tuvumā. Tomēr ir iespējams uzlabot riepu drošību, veiktspēju un to kalpošanas ilgumu. Arī šajā gadījumā jāņem vērā riepu vecums un autovadītaja ieradumi. 

   

Vecums 

Mūsdienu riepa ir revolucionārs atklājums. Tomēr, lai arī cik progresīva būtu riepu tehnoloģija, nevajadzētu pārāk ilgi lietot vienu un to pašu riepu komplektu. Ik pa laikam var pievērst papildus uzmanību pamatnoteikumiem riepu apkopei, piemēram, gaisa spiediena nodrošināšana atbilstoši ieteicamajam līmenim, protektora un sānu bortu uzraudzībai, lai konstatētu, vai tajās nav iesprūdušu priekšmetu un citu neatbilstību. Turklāt, ja ikdienā pārvadājat lielus smagumus, centieties vienmērīgi sadalīt slodzi, lai vienas ass riepas netiktu noslogotas vairāk nekā parējās, tādējādi riskējot ar riepu priekšlaicīgu nolietošanos. Šajā ziņā lielisks palīgs ir riepu parametri uz sānu malas, jo tie norāda, cik lielu svaru var izturēt riepas, un norāda transportlīdzekļa ieteicamo maksimālo ātrumu. Lai gan šādi vienkārši piesardzības pasākumi apvienojumā ar kopumā drošu braukšanu nekad pilnībā neapturēs laika skrējienu, bet tie palīdzēs ilgāk izmantot labās riepu īpašības. 

  

Veids 

Mūsdienās riepu klāsta netrūkst, tāpēc, izvēloties jaunas riepas, nesteidzieties ar to pirkšanu, bet sākuma kārtīgi izvērtējiet kādas riepas Jums būs piemērotākās konkrētam gadalaikam – ziemas riepas, jaunas vasaras riepas vai varbūt Jūs izvēlēsieties vissezonas riepas, ko varēsiet izmantot cauru gadu. 

Izmaksas šīm riepām atšķiras, un neizbēgami atšķiras arī kvalitāte - lai arī cik izdevīgs jūsu makam varētu šķist internetā nopērkamais pagājušās desmitgades ražoto riepu komplekts, atcerieties, ka jūs vienmēr saņemat to, par ko maksājat. 

Labākais padoms ir izvēlēties kvalitatīvus zīmolus, kas atbilst attiecīgajam transportlīdzeklim - vai tas būtu Ferrari, ģimenes sedans vai Surfers Paradise Aquaduck. Konsultējieties ar savu riepu tirgotāju. 

  

Pieradums 

Produkta kvalitāte un autovadītāja uzvedība ir divi galvenie faktori, kas ietekmē riepu kalpošanas laiku. Ja jums nekas nepatīk vairāk par sānslīdēm un “driftošanu”, esiet gatavi, ka jārēķinās ar pastiprinātu riepu dilšanu. Savukārt, ja esat viens no tiem autovadītājiem, kuri 

vienmēr lēnām pieripo pie luksafora vai līkumus izņem ļoti prātīgi, tas arī atsauksies uz jūsu riepu kalpošanas ilgumu. 

Atkal atgriežoties pie tā – cik ilgs ir riepu kalpošanas laiks un vai ar konkrētām riepām jūs nobrauksiet 10 000 km vai 60 000 km, ietekmē daudzi faktori, tostarp tie, kurus jau minējām iepriekš, un vēl virkne citu, kurus varētu minēt, - ceļa apstākļi, klimats, braukšana pilsētā vai laukos, vispārējais transportlīdzekļa stāvoklis. 

  

Tomēr apzinātai pirkuma izvēlei, saprātīgai braukšanai un regulārai apkopei vajadzētu nodrošināt kvalitatīvāku un ilgāku riepu kalpošanas laiku. 

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

Pievienojiet komentāru