Uz galveno lapu
  • Reģistrācija
  • Rakstiet mums
  •                                                                                                                                                           
» » » McLaren, Lamborghini vai Ferrari?

McLaren, Lamborghini vai Ferrari?

Automašīnas izvēle ir gaumes un dzīvesstila jautājums. McLaren, Lamborghini un Ferrari ir auto ražotāji, kuru vārdi saistās ar izcilību, ātrumu un sasniegumiem. Šīs automašīnas ir veiksmes stāsts. Un tieši to pašu var teikt par šo automašīnu īpašniekiem. McLaren un Ferrari cieši saistīti arī ar Formula 1, un pateicoties ātrumsacīkstēm un uzvarām tajās vēl vairāk nostiprinājuši savu brendu labo vārdu. Lamborghini nav F1 dalībnieks, un tomēr vizuāli to nevar sajaukt ar nevienu citu auto. Tā ir sapņu automašīna, un ar to brendam ir pietiekami. Tikām Ferrari savu slavu ieguvis tieši balstoties uz sasniegumiem ātrumsacīkstēs.

Vairāk par katru no brendiem pastāstīsim raksta turpinājumā!

Ferrari - čempions

F1 Ferrari ir leģendāri sacīkšu auto. 1929. gadā tika nodibināta komanda Scuderia Ferrari, kas ir vienīgā autosacīkšu komanda, kas piedalījusies pirmajā F1 sezonā un pastāv vēl tagad. Ferrari ir itāļu luksusa klases sporta automašīnu ražotājs, un ražotnes galvenā mītne atrodas Maranello, Itālijā. Kopumā Scuderia Ferrari komanda uzvarējusi 237 ātrumsacīkstēs, 15 braucēju čempionātos un 16 konstruktoru čempionātos.

Ne vien zīmols saistās ar nenoliedzamu izcilību un līdz perfekcijai noslīpētām detaļām, bet arī savu ieguldījumu diskusijā par vides pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti, īpaši fokusējoties uz neredzīgajiem un vājredzīgajiem. Arī Scuderia Ferrari Club Riga piedalījies sadarbības projektos ar citiem klubiem un organizācijām, piemēram, 2018. gadā Sicīlijā rīkotajā pasākumā “Ferrari: sapnis visiem”. Tā laikā neredzīgajiem bija iespēja izbraukt ar Ferrari trasē, sēžot pasažiera sēdeklī. Tā bija iespēja uzzināt, kā Ferrari izjūt cilvēki ar citu maņu palīdzību - ne vien novērtējot to vizuāli. Pasākums nodrošināja iespēju dalīties pieredzē, izjust jaunas emocijas un iegūt jaunus kontaktus.

Ferrari ir ideāla automašīna tiem, kas vēlas piedalīties ātrumsacīkstēs. Tomēr tā nav tikai ātra, tā ir arī estētiski pievilcīga un skaista, kas ir ne mazāk svarīgs faktors, lai automašīnas brends tiktu pieskaitīts ekskluzīvo automašīnu kategorijai. Vēl viens īpašs Ferrari bonuss ir iespēja izveidot pielāgotu un individuālu dizainu. Tiesa, rindas ir diezgan garas un tas var prasīt pat 2 gadus, tomēr tas ir to vērts, lai iegūtu savu unikālo un vienreizējo Ferrari modeli, kas atbilst stilam un personībai.

Ferrari īpašnieku un fanu dzīvi aizraujošāku padara iespēja kļūt par Ferrari kluba dalībniekiem. Šāds klubs ir arī Rīgā - Scuderia Ferrari Club Riga. Tā dalībniekiem ir iespēja iegūt biļetes uz prestižiem pasākumiem, F1 un Grand Prix, kā arī atlaides citos ar Ferrari saistītos pasākumos. 2022. gada vasarā gaidāms jo sevišķi nozīmīgs kluba notikums - tūre pa Latvijas lielākajām pilsētām. Arī šis pasākums nebūs vien izklaides brauciens, bet arī te plānots pievērst uzmanību cilvēku ar invaliditāti integrācijai sabiedrībā. Tūrei sekos autobuss ar neredzīgajiem un vājredzīgajiem, bet noteiktos posmos viņi pievienosies šoferiem Ferrari pasažieru sēdvietās.

Ne velti Robina Šarmas bestsellerā “Mūks, kurš pārdeva savu Ferrari” izvēlēts tieši Ferrari. Tas ir statusa, pārticības un karjeras veiksmes simbols. Un lai savu Ferrari pārdotu, tas vispirms ir jānopelna. Šis ir no tiem brendiem, kas neatstāj vienaldzīgos un sagroza galvas.

McLaren - perfekcija

McLaren dibinātājs Brūss Maklarens teicis sekojošo:”Jūtu, ka dzīve mērāma sasniegumos un nevis vienkārši gados”. McLaren saistās ar bezbailīgajiem F1 braucējiem aiz stūres un McLaren pieeja auto ražošanai bruģējusi ceļu simtiem uzvaru. Kompānija veidota balstoties tādās vērtībās kā apņēmība, drosme un radošums. Komandu veido atjautīgi dizaineri, inženieri un tehniskie darbinieki.

Līdzīgi kā Ferrari, arī McLaren vislabāk pazīstami tieši saistībā ar F1. Tā ir otra vecākā arvien pastāvošā F1 komanda un otra visveiksmīgākā F1 komanda aiz Ferrari. McLaren komanda uzvarējusi 183 ātrumsacīkstēs, 8 konstruktoru čempionātos un 12 braucēju čempionātos.

McLaren savu vīziju formulē sekojoši: “Mēs nevis vienkārši pārkāpjam robežas, bet gan tās izdomājam no jauna”. McLaren mērķis ir radīt automašīnas, kas sniedz visaizraujošāko braukšanas pieredzi. Tā ir nesalīdzināma kvalitāte, inovācija, nevainojams dizains un ātrums. Jebkurš McLaren jaunais izaicinājums sākas ar jautājumu: “Kā to būtu iespējams uzlabot?”. Šis nebeidzamais meklētāja gars vienmēr ir klātesošs radot jaunu automašīnu dizainu.

Ar šīm automašīnām pārvietoties pa ceļu ir pārsteidzoši viegli. Turklāt sadarbībā ar McLaren iespējams pārvērst īstenībā savus sapņus, kopā ar komandu realizējot ideju par personalizētu McLaren modeli. Komanda ir atvērta sadarbībai, veidojot unikāla dizaina automašīnas. Iespējams piedāvāt savu vīziju par vizuālo auto noformējumu un nepieciešamības gadījumā McLaren inženieri gatavi pat radīt jaunu materiālu.

McLaren domāšanas veids balstās nebeidzamos perfekcijas meklējumos. Un tas atspoguļojas ne vien F1 trasē, bet katrā izgatavotajā McLaren automašīnā.

Lamborghini - no pīlēna par gulbi

Tas ir vēl viens brends, kas liek kājām saļodzīties, izdzirdot tā motora skaņu miera stāvoklī. Lamborghini konkurē ar Ferrari, un šo itāļu brendu raksturo ātrums, jauda un skaistums.

Lai arī šodien Lamborghini pasaulē atpazīst kā ekskluzīvu auto ražotāju un brenda nosaukums asociējas ar statusu un prestižu, tas tā nebija vienmēr. Patiesībā Lamborghini sākotnēji ražoja trakotorus un sākotnējais kompānijas nosaukums bija “Lamborghini Trattori”. Pirmais traktors bija veiksmes stāsts - Lamborghini radītie traktori izcēlās starp citiem degvielas izsmirdzinātāju dēļ, kas bija unikāls izgudrojums. Šie traktori bija ļoti ekonomisks risinājums lauksaimniecības nozarē strādājošajiem. Lai arī daudzi to nezina, kompānija turpina ražot traktorus vēl šodien.

Pirmā asociācija ar traktoriem ierasti nav elegance, stils un prestižs, tomēr tieši to pavisam drīz sasniedza Lamborghini kompānija. Paradoksālā kārtā tieši Enzo Ferrari dēļ Lamborghini kompānija vispār eksistē tieši tāda, kādu to pazīstam šodien. Lamborghini bija liels sporta automašīnu fans un viņam piederēja viens no Ferrari modeļiem. Tomēr Lamborghini nebija apmierināts ar automašīnas sajūgu, kas nemitīgi sagādāja problēmas. Viņš griezās ar lūgumu pie Enzo Ferrari to pārveidot. Tomēr Enzo aizsvilies dusmās norādīja, ka Lamborghini vajadzētu labāk koncentrēties uz traktoriem, tā vietā lai sevi nodarbinātu ar jautājumiem, kā darbojas sporta automašīnas. Leģenda vēsta, ka šis bija tas mirklis, kad Lamborghini nolēma Ferrari komentāru pārvērst personiskā izaicinājumā un radīt savu sporta automašīnu. Šis risks atmaksājās.

Atšķirībā no citiem ekskluzīvo auto ražotājiem Lamborghini izcēlās ar atšķirīgu nostāju jautājumā par ātrumsacīkstēm. Viņš to uzskatīja par naudas un laika izniekošanu, un tāpēc nevēlējās piedalīties.

Lamborghini izcilais dizains ir vairāku dizaineru darbs, turklāt pie dizaina strādājuši arī meistari, kas ar auto nozari sākotnēji nemaz nav bijuši saistīti, piemēram, Mario Marazī, itāļu autobusu būvētājs. Starp Lamborghini modeļiem ir arī ekskluzīvo automašīnu tirgum netipiski modeļi, piemēram, Lamborghini 002, SUV, kas piemērots arī braukšanai pa bezceļiem. Šāds attīstības virziens bija loģisks, ņemot vērā kompānijas sākotnējo saistību ar traktoru ražošanu.

Lamborghini nav automašīna tikai statusa apliecināšanai un pārvietošanās līdzeklis bagātajiem, automašīnas ātruma dēļ to izmanto arī Saūda Arābijas un Itālijas policija. Itālijā Lamborghini automašīnas arī pārvadā ziedotās asinis un orgānus. Ņemot vērā, ka to pārvadāšanai ir ierobežots laiks, nozīmīga ir katra sekunde. Tieši tāpēc labākā automašīna šī uzdevuma veikšanai ir Lamborghini.

Elektriskā nākotne visiem

Šīs ekskluzīvās automašīnas vieno ne vien prestižs, bet arī vienots attīstības virziens nākotnē. Ņemot vērā Eiropas zaļā kursa nospraustās vadlīnijas, auto ražošanas industrijā CO2 pēdas nospieduma samazināšana ir obligāts priekšnosacījums, lai turpinātu ražot jaunas automašīnas. Ferrari paziņojis par sava pirmā elektriskā automašīnas modeļa izlaišanu 2025. gadā. Savukārt, sākot ar 2026. gadu, visas McLaren jaunās automašīnas būs hibrīdi, bet ar 2024. gadu visas Lamborghini - plug-in hibrīdi.

Ferrari, McLaren un Lamborghini ir starp izcilākajām un ekskluzīvākajām automašīnām pasaulē. Daudzi, atbildot uz jautājumu, kādu automašīnu iegādātos, ja laimētu loterijā, izvēlas tieši kādu no šo brendu modeļiem.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

Pievienojiet komentāru