Uz galveno lapu
  • Reģistrācija
  • Rakstiet mums
  •                                                                                                                                                           
» » » Eksotiskas iespējas autoskolā Presto - tiesības 3 mēnešos!

Eksotiskas iespējas autoskolā Presto - tiesības 3 mēnešos!

Siltās vasaras dienas tā vien vedina pie domām par kabrioletu, nolaistu jumtu, vējā plīvojošiem matiem un sava automobiļa vadīšanu. Kaut katru vakaru varētu aizbraukt pie jūras vai iemesties atveldzējošā ezerā… Un ja ne gluži ārpus pilsētas izrauties ar kabrioletu, tad vismaz ar ko jaudīgāku par velosipēdu! Turklāt pirmais automodelis taču var būt arī daudz pieticīgāks… Ar kaut ko ir jāsāk, lai sapņus piepildītu. Un pirmais loģiskākais solis pretim sapnim par personīgo auto ir tiesību iegūšana. Šī, galu galā, nav Indija, kur satiksmē katrs brauc, kā grib.

Sadarbībā ar autoskolu Presto atbildēsim uz jautājumu, cik ilgs laiks nepieciešams tiesību iegūšanai. Ierasti apmācību process pielīdzināts 1 Zemes ceļojumam ap Sauli, rēķinoties, ka paies apmēram gads, lai apgūtu auto vadīšanas prasmes. Tomēr autoskola Presto piesaista uzmanību ar īpašāku pieeju apmācībām kā citviet. Un šī portāla ietvaros to nebaidāmies nodēvēt pat par eksotisku - kursantiem sniegtas daudz plašākas iespējas un nodrošināta daudzpusīgāka un visaptverošāka braukšanas apmācību pieredze, kas ļauj tiesības iegūt ātrāk. Šī ir arī lielākā autoskola Latvijā, kas pazīstama kā autoskola Jelgavā, Liepājā, Rīgā un vēl 95 pilsētās un ciemos.

Presto ne vien jau vairākus gadus pēc kārtas ieņem TOP pozīcijas pēc CSDD statistikas datiem, bet arī veicina ātrāku tiesību iegūšanu. Autoskola ir pārliecināta, ka bieži vien par apmācību ievilkšanos garumā vainojams nevis kursanta prasmju vai uzcītības trūkums, bet gan vienkārša nezināšana par to, kā efektīvāk izmantot iespējas un plānot savu laiku. Tāpat arī nozarē bieži vien ierastā prakse piesaistīt kursantu pie 1 instruktora, pilsētas, automašīnas un ierobežotiem apmācību laikiem diemžēl tiesību iegūšanas procesu nepaātrina. Presto šos iesīkstējušos nozares standartus ir lauzusi, izveidojot modernu un inovatīvu apmācību sistēmu.

Cik ātri var iegūt tiesības Presto?

Saskaņā ar statistikas datiem, motivācija visaugstākā ir tieši pirmajos 3 mēnešos kopš apmācību uzsākšanas. Un tieši šajā periodā ir visaugstākās izredzes veiksmīgi iegūt vadītāja apliecību. Šo periodu arī autoskolā Presto kursantiem piedāvā kā ieteicamo laika nogriezni šī mērķa sasniegšanai. Turklāt autoskola piedāvā atbilstošu apmācību organizāciju, lai vienlīdz veiksmīgi veiktos gan iesācējiem, gan tiem, kas jau iepriekš sēdējuši pie stūres.

Tiesības gan no gaisa nevienam nekrīt arī šeit. Lai tās iegūtu 3 mēnešu laikā, kursantam jāapzinās uzstādītais mēŗkis, kā arī jāizprot, kādā veidā ieceri realizēt. Par to, kas būtu jāņem vērā, lai zināšanas Presto apgūtu ne vien kvalitatīvi, bet arī raiti, pastāstīsim turpmākajās rindās.

Tas palīdzēs šajā tiesību iegūšanas piedzīvojumā nevis vienkārši mesties ūdenī un peldēt, bet gan apzinīgi sagatavoties - sakārtojot ceļa somu, sagatavojot airus, laivu un peldvesti. Kā zināms, ja neesam sagatavoti nelaimei - pa burbuli aiziet ir ļoti vienkārši. Jo tieši sagatavotības un izpratnes trūkums vai arī naiva paļāvība, ka pašiem nekādi zemūdens akmeņi ceļā negadīsies, daudziem diemžēl arī kļūst par iemeslu, kāpēc tiesības tā arī netiek iegūtas. Jāizprot riski, lai tos laicīgi novērstu. Tas saistās arī ar stratēģiju, gluži kā šahā - izstrādāta gājienu secība palīdzēs sasniegt vēlamo spēles rezultātu. Un šajā gadījumā šahs un mats ir CSDD eksāmenu nokārtošana ar pirmo piegājienu. Un ja pie tiesību iegūšanas ved noteikta stratēģija - noteikti neizpaliks arī rezultāti.

Tiesību iegūšanas stratēģija

Lai veiksmīgi iegūtu vadītāja apliecību 3 mēnešos, galvenokārt svarīgi 3 elementi - instruktoru nomaiņa, vadīšanas prasmju apguve ar dažādiem auto modeļiem un braukšana ik dienas. Tomēr vēl pirms mācību uzsākšanas nepieciešams rūpīgi apzināties veicamo uzdevumu sarakstu, kā arī katru no tiem izpildīt noteiktā secībā, lai nevilktu garumā apmācību.

Vēl pirms 1. teorijas nodarbības ieteicams iziet pirmās palīdzības kursus. Jāņem vērā, ka teorijas gala eksāmenu var kārtot tikai tie, kuriem palīdzības kursi ir nokārtoti. Tas aizņems 2 dienas. Tāpat pēc iespējas laicīgi jāiegūst medicīniskā izziņa. Pieteikties apmeklējumam medicīnas komisijā iespējams arī Presto mājaslapā - turklāt tas ir gan izdevīgāk kā poliklīnikās, gan arī ietaupa rindā gaidīšanas laiku.

Kad iegūta medicīniskā izziņa un izieti pirmās palīdzības kursi, tad CSDD var izņemt baltās tiesības. Šim dokumentam uz rokas būtu jau jābūt pēc 3. teorijas nodarbības - tā ir nodarbība, pēc kuras kursants ir tiesīgs uzsākt vadīšanas nodarbību apmeklēšanu. Un jo ātrāk kursants uzsāks braukšanu, jo drīzāk arī tiks apgūtas vadīšanas prasmes. Tāpēc nevajadzētu to atlikt uz teorijas cikla beigām.

Kāpēc nomainīt instruktoru?

Instruktoru nomaiņas iespēja aiztaupa ne mazums potenciālo galvassāpju. Tā ir gluži kā glābšanas veste, kas pasargā no aiziešanas pa burbuli tāpēc, ka noteikta instruktora pieeja nav efektīva, personību atšķirību dēļ vienkārši neizdodas saprasties vai rodas iespaids, ka instruktors velk apmācību garumā. Kāds vēlas draudzīgu, varbūt pat mazliet vieglprātīgu instruktoru, citam, savukārt, ļoti svarīga lielāka disciplīna - lai runa nodarbības laikā ietu tikai un vienīgi par ceļu satiksmes noteikumiem. Un ja nu rodas iespaids, ka instruktors tikai pļāpā par savu dzīvi tā vietā, lai mācītu braukt - šīs tukšās pļāpas mierīgi varēs laist gar ausi, pierakstoties pie cita instruktora.

Autoskolā, kurā kursants pēc līguma tiek piesaistīts 1 instruktoram, diemžēl no šādām situācijām izejas bieži vien nav - atliek vien samierināties, vilkt apmācību garumā vai arī vienkārši mainīt autoskolu. Instruktora nomaiņa prasa daudz laika, formalitāšu, skaidrošanos administrācijā. Toties Presto instruktoru var nomainīt kaut katrā nodarbībā bez jebkādas atskaitīšanās! Tāpat gadījumā, ja kādu tēmu apgūt neizdodas, vienmēr ir iespēja aiziet pie cita instruktora, kurš to, iespējams, pasniegs no cita skatu punkta un beidzot neskaidrības tiks kliedētas.

Tāpat arī instruktoru nomaiņas iespēja ļauj neizlaist nevienu braukšanas dienu. Ja sev vēlamajā laikā konkrētais instruktors nav pieejams, nodarbība nav jāatceļ, bet gan var pierakstīties pie jebkura cita Presto instruktora, kurš tajā laikā pieejams. Turklāt pat citā pilsētā vai ciematā - jo kursantiem tiek dotas ne vien brīvas instruktoru izvēles iespējas, bet arī pārvietošanās brīvība. Tas nozīmē, ka braukšanas nodarbības arī ērti varēs apvienot ar vasarīgu Latvijas apceļošanu.

Kāpēc nomainīt auto?

Nomainot instruktoru, bieži vien arī tiks nomainīta mašīna, jo katrs pārvietojas ar citu modeli. Tas ir vērtīgi ne jau tikai tāpēc, lai nākotnē, izīrējot automašīnu ārzemēs vai tepat Latvijā, justos komfortabli pie dažādu auto stūres, bet gan pamatā tāpēc, lai iegūtu pietiekamu praktisko pieredzi un zināšanu bāzi, lai CSDD eksāmenu nokārtotu ar 1. piegājienu.

CSDD eksāmenā izlozes kārtībā būs jābrauc ar 1 no 3 sekojošajiem modeļiem: Volkswagen Golf 7, Audi A3 Sportback un BMW 218D XDrive Active Tourer. Atšķirības nav tikai vizuālas, atšķiras gan figūru izpildes nosacījumi, gan dažādi tehniski parametri. Arī tāds sīkums kā auto iedarbināšana BMW ir pavisam citādāka kā Golf - ierastās aizdedzes atslēgas vietā jānospiež START poga. Un arī logu tīrītāju ieslēgšana atšķiras - un ja uznāk lietus, bet pirksti neklausa, tad diemžēl lielajā uztraukumā auto būs vien jāaptur. Tāpat arī pārslēgšanās atpakaļgaitā - labāk jau laicīgi piešauties, kā pārslēgšanās notiek dažādu marku auto, citādi eksāmena dienā šis manevrs var arī neizdoties.

Apmācību laikā kursantam svarīgi figūru laukumā doties gan ar Audi, gan Golf. Visi punkti Audi un BMW sakrīt, tomēr Golf atšķiras. Diemžēl par šo aspektu daudzi nepiedomā un tāpēc eksāmenā tālāk par figūru laukumu arī netiek. Un eksāmenā izkrīt ne jau tāpēc, ka neprot vadīt automašīnu, bet gan tāpēc, ka nav apgūtas tehniskas nianses, kuras neviens nav iemācījis un kuras atšķirīgo marku auto atšķiras.

Tāpat arī auto nomaiņa eksāmena dienā saistās ar paaugstinātu stresu. Tam, kurš ierasti braucis ar vienu un to pašu auto, tā ir būtiska atšķirība. Savukārt, Presto kursantam auto nomaiņa ir pat ikdienišķa un tāpēc tas papildus uztraukumu nerada. Arī fakts, ka eksāmenā blakus sēž cits instruktors, nemaz vairs neliekas tik satraucoši - galu galā, Presto kursants ir pieradis savas vadīšanas prasmes demonstrēt dažādu instruktoru vadībā.

Kāpēc braukt ik dienas?

Formula, lai iegūtu tiesības pēc iespējas ātrāk, ir pavisam vienkārša: jo vairāk brauksi, jo ātrāk iegūsi tiesības. Vidēji nepieciešamas 30-40 braukšanas nodarbības, lai veiksmīgi spētu nokārtot CSDD eksāmenu. Tas nozīmē 30-40 dienas, kurās jāieplāno 1,5h braukšanas nodarbībām. Dažs labs, braucot ik dienas, šo ciparu būs pieveicis pat mēneša laikā. Toties valstī noteikto minimālo nodarbību skaitu varēs iziet vien 10 dienās. Tiesa, reti ir gadījumi, kad ar šo minimumu ir pietiekami. Toties tas uzskatāmi parāda tempu, kādā iespējams braukšanas apmācībā virzīties uz priekšu.

Ieplānojot 3-4 nodarbības nedēļā, 3 mēnešu laikā būs sasniegts vajadzīgais 30-40 nodarbību skaits. Tomēr - jo biežāk būs iespēja braukt, jo ātrāk tiesības būs kabatā. Intensīva apmācība paver visaugstākās izredzes eksāmenus nokārtot pēc iespējas drīzāk. Tāpat tas braukšanu pārvērš ieradumā - ja kaut ko darām regulāri un ik dienas, drīz vien arī darbības kļūst automātiskas. Un arī autovadīšanā svarīgi sasniegt šo komforta līmeni, kad nav jādomā, kā tehniski jāpārslēdz ātrumi vai kurā brīdī īsti jāspiež sajūgs…

Presto sniedz iespēju nodarbības apmeklēt arī nedēļas nogalēs un svētku dienās. Tāpēc brīvās dienas nebūs jāpavada dīkstāvē vai tikai gulšņājot saulītē - kad esam labi atpūtušies, arī labi varam pastrādāt! Tāpat arī vērtīgi, ja iespējams papildus mācīties braukt kopā ar kādu ģimenes locekli vai draugu. Jāņem gan vērā, ka blakussēdētājam jābūt vadītājam ar vismaz 2 gadu stāžu.

Jauns statuss jau pēc 3 mēnešiem…

Autovadītāja apliecības iegūšana bieži vien tiek svinēta pat vairāk par augstskolas pabeigšanu. Tas uzskatāmi ļauj iejusties pieaguša cilvēka lomā un māca, ko nozīmē atbildība pret apkārtējiem. Ja mācības augstskolā dažkārt izrādās gaužām teorētiskas, tad ar autovadīšanu ar teoriju viss neaprobežojas! Te nepietiks ar filozofiskām pārdomām par ceļu satiksmes noteikumiem, bet gan jāspēj arī praktiski pēc tiem vadīties! Neviens par autovadītāju nav kļuvis tikai zinot ceļa zīmju nozīmi.

Mūsu rīcība runā skaļāk par vārdiem. Autovadītājs - tas būs jauns raksturlielums, kas pastāstīs vairāk par to, ko tad īsti mēs varam. Un ar vadītāja apliecību kabatā ērtāka ir ne vien ikdiena, bet arī darba iespējas kļūst daudz plašākas...Un tad jau varbūt pēc 3 mēnešiem būs ne vien jauns statuss, bet varbūt arī darbs?

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

Pievienojiet komentāru