Uz galveno lapu
  • Reģistrācija
  • Rakstiet mums
  •                                                                                                                                                           
» » » Frankfurtes auto izstāde 2019: Porsche Taycan

Frankfurtes auto izstāde 2019: Porsche Taycan

Eiropas pirmā atbilde uz Tesla Model S beidzot ir klāt – tasir izmēru ziņā līdzīgais Porsche Taycan, pilnībā elektrisks, četrdurvju sportaauto ar līdz pat 761 ZS (ar overboost) un patiešām iespaidīgu, 1050 Nm lielugriezes momentu. 


Sākotnēji šis modelis, kas nākamnedēļ tiks demonstrēts Frankfurtes auto izstādē, nonāks pārdošanā tikai divās variācijās –Turbo un Turbo S, bet mazāk jaudīgi Taycan būs nopērkami vēlāk. Savukārt nākamāgada beigās pircējiem tiks piedāvāts arī pirmais šī modeļa atvasinājums –Taycan Cross Turismo.


Pēc izskata Taycan nekļūdīgi atpazīstams kā Porsche, neviskā elektroauto. Turklāt visas pazīmes liecina, ka arī uz autobāņa tas demonstrēsvācu sporta auto zīmola DNS, jo aprīkojumā ir  gan Porsche aktīvā balstiekārtas kontrolessistēma PASM, papildaprīkojumā arī elektromehāniskā šasijas kontroles sistēma(PDCC Sport) ar jaudas vektorēšanas sistēmu (PTV Plus). Turklāt vadītājs varizvēlēties arī kādu no vairākiem braukšanas režīmiem atbilstoši savām prasībāmvai ceļa apstākļiem, kā arī izveidot pats savu režīmu, attiecīgi pielāgojotbalstiekārtas, stūres un akseleratora reakciju. 
Taycan Turbo ir 680 ZS, kas ļauj 0-100 km/h paātrinājumu (arLaunch Control) veikt nedaudz vairāk kā 3 sekundēs, bet Turbo S, kam ir 761 ZS,to pašu izdara par 0,4 sekundēm ātrāk.  200km/h slieksni Turbo sasniedz 10,6 sekundēs, bet Turbo S – 9,8 sekundēs.Vienīgais mīnuss ir, ka maksimālais ātrums abām versijām ir 260 km/h, kam ganpatiesībā ir nozīme tikai uz autobāņa. 

Transmisijai ir divi pārnesumi – pirmais ir fokusēts uzpaātrinājumu, otrais – uz enerģijas ekonomiju un jaudas rezervi. 80% no Taycan93,4 kWh litija jonu baterijas ar tā 800 voltu arhitektūru var uzlādēt 22minūtēs, bet 5 minūtēs to var uzpildīt, lai veiktu nepilnu 100 km attālumu, kamērvien tu spēj atrast 270 kW lādētāju. 


Porsche Taycan ar vienu uzlādi varot veikt līdz 450 km, betTurbo S – 412 km. Cenas Latvijas tirgum mums vēl nav pieejamas, taču šobrīdpieejamā informācija liecina, ka šo modifikāciju cenas būs virs 150 tūkstošiemeiro. 


https://www.whatcar.lv/auto-zinas-raksts/6899/frankfurtes-auto-izstade-2019-porsche-taycanhttp://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

Pievienojiet komentāru